Kdo je na tom hůře? Poptávající, nebo nabízející?

Kdo je na tom hůře? Poptávající, nebo nabízející?

Hezký den přeji všem,

v tomto článku bych se rád vyjádřil k tématu, který mě začíná trochu znervózňovat. Jistě jste si sami povšimli, že v poslední době se na sociálních sítích začínají v hojném počtu rojit marketingové prezentace jednolivých makléřů a realitních kanceláří. Avšak 90% těchto prezentací a blogů jsou cíleny pouze a jedině na majitele nemovitostí, kteří ji chtějí prodat. Všechny články a blogy jsou mířeny na problematiku jak těžké to majitel nemovité věci má – z pohledu velkého množství realitních zprostředkovatelů a jejich né vždy férového jednání. Ale co se na celou situaci podívat z pohledu poptávajícího? Jsem přesvědčený, že poptávající je v ještě horší pozici než majitel nemovitosti. Ne zřídka se stane, že poptávající po hodině hledání na serverech objeví zajímavou nemovitost a zavolá makléři, který ji spravuje. Ale makléř mu sdělí, velmi často, některou z těchto vět:images (1)

,, Omlouvám se, ale nemovitost je již rezervována pro nového nabyvatele“

,, Na nemovitost Vás v tuto chvíli nemohu vzít, neb majitel je v zahraničí

a nemám s ním možnost navázat spojení“

Rád bych rozvedl důvody proč tohle poptávající často slýchají z úst makléřů. Důvody jsou, více než prosté. Jedním z hlavních je právě práce neprofesionálních makléřů, kteří např. nemají písemný souhlas se zveřejněním nabídky nemovité věci. Dalším důvodem může být, že dotyčný makléř má obdobnou nemovitost, kterou má vysloveně od majitelů zakázanou pouštět do veřejné inzerce a snaží se tímto získat poptávajícího klienta na tuto nemovitost.

Důvodů je samozřejmě vícero, ale není důležité zde zmiňovat všechny. Ano, naskýtají se nyní otázky: ,, Ale co s tím já jako poptávající mohu dělat?“, ,, Jak se tomuto mám jako poptávající bránit a především jak tomu předejít?“. Odpověď je vcelku opět jednoduchá. Poptávající by si měl vybrat svého osobního makléře, který je schopen mu poskytnout službu ,,Osobní makléř“ (jak tomu říkám já). Tato služba zaručuje, že poptávající nemusí volat na žádné nabídky ze serverů jako jsou např. Bezrealitky.cz, Bazos.cz, Hyperinzerce.cz a tomu podobné, které stejně z velké části slouží, pro potřeby právě nezkušených a neseriózních makléřů.

Je však velmi důležité, aby si poptávající uvědomil, že pokud je makléř profesionál tak za tuto službu bude nutno zaplatit. Ale zkušený matador a profesionál tím poptávajícímu zajistí, že bude u atraktivních nabídek první a nebude muset hodiny sedět u realitních serverů a hledat v nepřeberném množstí nabídek. A to především duplicitních. Také Vám, jako v mém případě, zajistí právní ochranu ze strany poptávajícího a náklady spojené s převodem na poptávajícího jako nového nabyvatele nemovitosti. Ale co je hlavním bodem, který by poptávající měl vzít v úvahu. Makléř mu bude cíleně vyhledávat nemovitosti, dle jeho představ o hledané nemovitosti. A tím zajistí poptávajícímu dostat se na nemovitost dříve, než realitní kanceláře bez klienta. Samozřejmostí by také mělo být, že makléř poskytující službu ,,Osobní makléř“ s poptávajícím pravidelně komunikuje a snaží se díky praxi v realitách, pro svého poptávajícího vyjednat co nejlepší cenu nemovitosti.

Pokud máte zájem dozvědět se více o službě ,,Osobní makléř“, kontaktujte mne.

http://www.milankrucky.cz/

602 55 26 26

krucky@dumrealit.cz

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.